MC-AnchorSolid - nový systém chemických kotev

U mnoha stavebních opatření se musí připevnit konzole, zábradlí, skladové regály, přístřešky, markýzy, stavební lešení nebo technické vybavení budov k novým nebo starým stavebním dílům z betonu. Přitom se používá zpravidla betonářská ocel nebo závitové tyče jako kotevní a spojovací kolík. S MC-AnchorSolid vyvinula společnost MC-Bauchemie nový univerzální kompletní systém, pomocí kterého je možné jednoduché a bezpečné silové vlepení betonářské oceli nebo závitových tyčí do nepopraskaného betonu. MC-AnchorSolid se dá rychle a jednoduše použít pro různé aplikace, vykazuje velmi dobré vlastnosti při zpracování a pomáhá šetřit čas a náklady.

Systém MC-AnchorSolid sestává z nového vysoce reaktivního kotevního lepidla na bázi epoxidové pryskyřice MC-AnchorSolid E820, vzduchem poháněného dávkovacího přístroje MC-Fastpack Power-Tool a závitových tyčí (M8 až M20), které jsou běžně k dostání v obchodě, nebo z betonářských ocelí (Ø8 až Ø20). Jednoduše řečeno, závitové tyče nebo betonářské oceli se zavedou do vyvrtaných otvorů, které jsou naplněny lepidlem MC-AnchorSolid E820, a díky spojení mezi ocelovou částí, lepidlem a betonem se silově ukotví.

Systém MC-AnchorSolid je jako spojovací tyč připuštěn podle Evropského Technického hodnocení (ETA-15/0506) pro použití v nepopraskaném betonu tříd C20/25 až C50/60 pro statická a kvazistálá zatížení. Může se použít jak pro suché, tak i permanentně vlhké vnitřní a vnější stavební části. U popraskaných stavebních částí je použití systému MC-AnchorSolid také přípustné, pokud budou tyto části nejprve silově sanovány s injektážní pryskyřicí MC-Fastpack 1264 compact.

 

Multifunkční a rychle použitelný – velmi rychle pevný

Systém MC-AnchorSolid E820 je díky dvousložkové technice komfortně a rychle použitelný, a může se aplikovat při teplotách mezi + 2°C až +40°C. Kotevní lepidlo vykazuje velmi dobré vyvinutí pevnosti při nízkých spotřebách, zajišťuje včasnou primární zatížitelnost a přesvědčuje s vysokou pevností v tlaku a v tahu. Protože nové lepidlo společnosti MC je tixotropní a stabilní, tak je také maximálně vhodné pro práce ve vertikální oblasti a v oblasti nad hlavou.

 

Další speciality: Montážní kufr a návrhový software

Společnost MC nabízí všechny potřebné komponenty pro použití systému MC-AnchorSolid v jednom montážním kufru: od šablon pro vyvrtání otvorů, přes kartáče pro čištění otvorů a fixační klíny až po foukací trysku stlačeného vzduchu a teploměr pro měření teploty otvoru. Kromě toho společnost MC vyvinula návrhový software pro použití systému spojovacího kolíku, pomocí kterého mohou projektanti nosných konstrukcí a zpracovatelé rychle a bezpečně vypočítat projektování takových záměrů.

 

MC-AnchorSolid 01

Kufr a kartuše s lepidlem

MC-AnchorSolid 02

---

Zpět výpis článků

AKTUÁLNĚ:

MC-DUR LF 680


Copyright © 2010 - 2019 | Soubory | RSS kanál
www.mc-bauchemie.de :: www.mc-bauchemie.cz