Rekonstrukce tribuny Městského stadionu Sletiště na Kladně

Na jaře roku 2017 byla zahájena rekonstrukce tribuny Městského stadionu Sletiště na Kladně. Sportovní areály města Kladna s.r.o. jsou účelovým zařízením města Kladna, které pečují o komplex kvalitních sportovišť. Společnost působící ve městě již od roku 2000 a s ohledem na skladbu sportovišť jsou opravdovým unikátem v České Republice, disponují více jak 30 různými sportovišti a účelovými zařízeními téměř na jednom místě. Veřejnost i sportovci mají možnost využívat po celý rok řadu špičkových sportovních zařízeních, nacházejících se v Městském areálu Sletiště v jihozápadní části města, jakož i další sportoviště v jeho okolí.

Naše společnost byla oslovena dodavatelem rekonstrukce, aby společně navrhla řešení pro opravu a ochranu betonových povrchů a následně celoplošný nátěr pochozích ploch tribuny. Právě na zmíněný nátěr byly kladeny speciální velmi vysoké nároky a to z hlediska kvality materiálu, mechanické i chemické odolnosti, estetického provedení, aplikace i v extrémních podmínkách (vlhkost, vysoké letní teploty) a především z hlediska rychlosti zatížení a opětovného používání v době pořádání sportovních akcí.

Společně s investorem a realizační společností byly následně vybrány materiály MC-Bauchemie. Pro opravu a reprofilaci svislých betonových povrchů byla použita správková malta Nafufill KM 250. Pro egalizaci povrchu byla zvolena jemná egalizační stěrka Nafufill KM 103. Na vodorovné plochy byla aplikována jemná správková ECC (epoxid-cementová) malta pro plošné vystěrkování Zentrifix EC 6. Na pochozí plochy celé tribuny byl následně aplikován speciální polyuretanový nátěr MC-DUR 2496 CTP, který se vyznačuje svými excelentními vlastnostmi a to především možností aplikování na vlhké plochy i při nízkých teplotách a vlhkosti povrchu, ale především pro to, že tento nátěr má dlouhou dobu zpracovatelnosti (cca 2 hodiny), po 30 minutách je odolný proti dešti a pochozí již po dvou hodinách po aplikaci. Tyto poslední jmenované parametry byly pro použití tohoto materiálu klíčové. Pobíhající rekonstrukce tedy žádným výrazným způsobem neomezila využívání tribuny v době pořádání sportovních akcí. Vzhledem k tomu, že je tribuna jen částečně zastřešena, byl z důvodů zajištění protiskluznosti do první vrstvy nátěru realizován vsyp křemičitého písku požadované frakce. Tento byl následně zapečetěn druhou vrstvou nátěru.

Výsledek společné práce byl excelentní a plně odpovídal zadání a požadavkům investora.

Dodavatel materiálu: BARVY LAKY OMÍTKY - U LÍPY Kladno

Realizaci provedla firma: ARTEA CZ, a.s., středisko Kladno

Sletiště 01 Sletiště 02 Sletiště 03 Sletiště 04 Sletiště 05 Sletiště 06 Sletiště 07 Sletiště 08 Sletiště 09 Sletiště 10 Sletiště 11 Sletiště 12 Sletiště 13 Sletiště 14
---

Zpět výpis článků

AKTUÁLNĚ:

MC-Injekt 2133


Copyright © 2010 - 2024 | Soubory | RSS kanál
www.mc-bauchemie.de :: www.mc-bauchemie.cz