Rekonstrukce usazovací nádrže v areálu MONDI ve Štětí

Na jaře roku 2017 byla zahájena rekonstrukce usazovací nádrže v areálu závodu společnosti MONDI ve Štětí o výměře 2250 m2.

Mondi Štětí a.s. je předním světovým výrobcem papírových materiálů, papíru a buničiny a největším výrobcem papírových obalů a buničiny na českém trhu. Továrenský komplex Mondi se rozkládá v malebné krajině Českého středohoří na břehu řeky Labe a jeho historie sahá již do roku 1949.

Pro finální úpravu povrchů usazovací nádrže bylo, pro svoji vysokou chemickou odolnost, flexibilitu, životnost a především s ohledem na jednoduchost a rychlost realizace, vybráno řešení MC – Bauchemie.

Vnitřní povrchy (svislé i vodorovné konstrukce) usazovací nádrže byly otryskány tlakovou vodou a následně opraveny vhodnou správkovou maltou.

Vzhledem k dostatečnému časovému odstupu realizace nátěru od tryskání tlakovou vodu byla penetrace povrchu realizována produktem MC-DUR 1390 VK. Tato transparentní, dvousložková epoxidová pryskyřice se vyznačuje excelentní penetrační schopností na suchých površích.

Jako finální vrstva byl pak následně aplikován flexibilní epoxidový nátěr  MC-DUR 1900 TX v barevném odstínu MC-grau. Hlavním benefitem tohoto nátěru je především zvýšená chemická odolnost a vysoká odolnost proti opotřebení. Díky těmto ověřeným přednostem se používá především v chemičkách, závodech petrochemického průmyslu, ČOV a řadě dalších odvětví.

Venkovní plochy usazovací nádrže, které nepřichází do styku s odpadní vodou byly pak následně finalizovány osvědčenými produkty řady MC-Color. Pro penetraci byl použit MC-Color Primer, na který byl následně nanesen ve dvou vrstvách finální ochranný nátěr MC-Color Flair pure opět v odstínu MC-grau.

Výsledek společně navrženého a realizovaného řešení plně odpovídal zadání a požadavkům investora i GD. Vzhledem k tomu, že šlo o první z řady nádrží, které budou sanovány v následujících letech, jsme přesvědčení, že to bude opět produkty MC – Bauchemie.

Realizaci provedla firma: BETVAR a.s. Praha

Mondi 01 Mondi 02 Mondi 03
---

Zpět výpis článků

AKTUÁLNĚ:

MC-Injekt 2133


Copyright © 2010 - 2024 | Soubory | RSS kanál
www.mc-bauchemie.de :: www.mc-bauchemie.cz